Prečo je granátové jablko také zdravé?
27.11.2024
Malé, červené, sladkokyslé a šťavnaté klenoty ukryté v guľatom červenom obale. Tak to je v skratke granátové...
Úvod » Mykorhízne huby » Plantasorb » Plantasorb 20 kg
.
PLANTASORB® 20 kg
.
.
PLANTASORB® je prípravok pre udržiavanie vody v pôde a jej uvoľnenie pre potreby rastlín. Pomáha rastlinám prežívať obdobie sucha. Naopak v prípade nadbytku vody v pôde je prípravok PLANTASORB® schopný túto vodu zadržať a následne ju poskytnúť rastline, keď okolitá pôda vyschne. To je dané vysokou zadržiavacou schopnosťou zložiek obsiahnutých v prípravku PLANTASORB®. Obsahuje špeciálny gél, ktorý je hlavnou zložkou a pomocníkom pri dodávaní vody rastlinám aj za sťažených podmienok. Pozitívny efekt je založený predovšetkým na schopnosti prijímať mnohonásobne väčšie množstvo vody, ako je objem gélu a postupne túto vodu uvoľňovať späť do pôdy. V pôde je zachovaná schopnosť gélu absorbovať a znovu uvoľňovať vodu po celú dobu životnosti gélu (až 5 rokov!).
ÚČINOK PLANTASORBu
- zlepšenie rastu a vitality rastlín;
- vysoká odolnosť proti stresu z nedostatku vody;
- úspora vody pri zalievaní zvyšuje prežitie sadby a následný rast;
- pomáha udržiavať živiny v pôde;
- zlepšuje prevzdušnenie pôdy a substrátov.
VHODNÝ PRE: vhodný pre všetky rastliny
APLIKÁCIA A DÁVKOVANIE
Najväčší účinok má PLANTASORB® v kombinácii s mykorhíznymi prípravkami SYMBIVIT®, ECTOVIT® alebo RHODOVIT®. Mykorhízne huby z neho účinne získavajú uložené živiny a poskytujú ich rastline. Nasypte do výsadbovej jamky tak, aby vrstva prípravku pokryla dno, premiešajte so substrátom a vysaďte rastlinu. Pri plošnej aplikácii zapravte PLANTASORB® približne 10 cm pod povrch v dávke 500 g / m2. Tiež je možné zmiešať so substrátom v dávke 100 g na 10 litrov substrátu.
DÁVKOVANIE
– aplikácie pri výsadbe
Objem koreňového balu | Dávka na rastlinu | Balenie 750 g vystačí na |
do 1 l (20 - 30 cm) | 20 g | 38 rastlín |
3 l (30 - 40 cm) | 60 g | 18 rastlín |
5 l (40 - 60 cm) | 100 g | 8 rastlín |
10 l (nad 60 cm) | 200 g | 4 rastliny |
ZLOŽENIE
Rašelina, sapropel (geologický sediment, piliny, bentonit, zeolit, biologicky rozložiteľný granulovaný polyakrylamid).
DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE - UPOZORNENIE
Prípravok obsahuje prírodné zložky a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky upravené organizmy.
Praktické využitie mykorhíznych húb si môžete pozrieť na týchto videách
Mykorhízne huby: Čo to je?
Čím sú mykorhízne huby také výnimočné? Sú mykorhízne huby hnojivo? Odpoveď znie: Nie. Mykorhízne huby sú živé organizmy. Dokážu rastlinu podporovať počas jej celého života. To sa nedá docieliť žiadnym hnojivom. Hnojivo je dôležité, pretože aj huby z neho môžu čerpať živIny pre svoj rast. Najlepšie je však použiť hnojivo spolu s mykorhíznymi hubami. Bez mykorhízy už "ani na krok!" Bez mykorhízy už nebudete chcieť vo svojej záhradke a ani do kvetináčov a črepníkov nič vysádzať: Prečo používať mykorhízu? Prečo sú rastliny oveľa silnejšie, krajšie a majú viac plodov? Čo môžeme očakávať po aplikovaní mykorhíznych prípravkov? Čo prináša spojenie mykorhíznych húb a rastlín?
Ivan Hričovský: Prečo uplatňovať mykorhízne huby?
Tri hlavné druhy mykorhíznych húb: S prichádzajúcou jeseňou alebo jarou je čas výsadby rastlín v záhrade alebo aj v bytoch, na balkóny či do zimných záhrad. Pozrite si priložené video, isto oceníte tieto informácie už pri najbližšom zbere ovocia, zeleniny, hrozna či plodov menej známych druhov ovocia.
Predstavme si SYMBIVIT, ECTOVIT a RHODOVIT. Ivan Hričovský a Alena Klíčová predstavujú tri hlavné druhy mykorhíznych húb - Symbivit, Ectovit a Rhodovit. Prečo sa oplatí vysádzať rastliny s mykorhíznymi hubami? Stačí tieto prostriedky uplatniť len jedenkrát pri rastlinách? Dokážu zvýšiť úrodnosť, majú vyššiu cukornatosť, obsahujú viac antioxydantov? Stávajú sa rastliny krajšie, pestrejšie? Pozrite si video.
Ivan Hričovský: Jahody a mykorhízne huby
Aplikovanie mykorhíznych húb pri ovocných stromoch, drobnom ovocí, jahodách a viniči má veľký význam pre zvýšenie a skvalitnenie úrody a zdravia rastlín bez použitia chemických látok. Navyše tieto huby stačí pridať ku koreňom rastlín iba jeden jediný raz. Prečo a ako? Vysvetlia nám to v krátkom videu profesor Ivan Hričovský a odborníčka na mykorhízne huby Alena Klíčová.
BEZ MYKORHÍZY UŽ "ANI NA KROK"! Bez mykorhízy už nebudete chcieť vo svojej záhradke a ani do kvetináčov a črepníkov nič vysádzať: Prečo používať mykorhízu? Prečo sú rastliny oveľa silnejšie, krajšie a majú viac plodov? Čo môžeme očakávať po aplikovaní mykorhíznych prípravkov? Čo prináša spojenie mykorhíznych húb a rastlín?
Ivan Hričovský: Výsadba jablone Rubinola
Profesor Ivan Hričovský prakticky ukazuje výsadbu jablone odroda Rubinola. Na čo treba dbať pri výsadbe očkovanej jablone? Čo urobíme s koreňmi stromku? Ako aplikujeme mykorhízne huby? Koľko ho potrebujeme? Čo urobia mykorhízne huby s koreňovým systémom stromku? Ako prebieha samostatné zasýpanie stromku? Odpovede nájdete vo videu s profesorom Ivanom Hričovským.
Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý. |
Hmotnosť: | 20 000 g |
NAJPREDÁVANEJŠIE
04.12.2024
Hĺbka výsadby jednotlivých ovocných stromov je veľmi dôležitá. Rozhoduje o vzraste a životnosti stromu....
02.12.2024
Atmosféra sviatkov v závere roka sa nespája len s vianočnými dekoráciami, ale tiež tradičnými vôňami....
30.11.2024
Hurmikaki alebo kaki, je ovocie, na ktoré v poslednom čase narazíme v našich supermarketoch. Ovocie,...
27.11.2024
Malé, červené, sladkokyslé a šťavnaté klenoty ukryté v guľatom červenom obale. Tak to je v skratke granátové...