Základné pravidlo, aby boli mykorhízne huby účinné je, že sa musia dostať ku koreňom. A potom je ešte jedna ďalšia podmienka: o tej nám dnes povedia profesor Ivan Hričovský a zástupkyňa spoločnosti Symbiom Alena Klíčová.
Chcete mať úžasnú úrodu? Nádherné a chutné plody? Zdravú a šťavnatú zeleninu? Pestré a bujné kvety? Vyvinuté ovocné a okrasné dreviny? Vtedy vám stojí za to, aby ste venovali svoj čas vzhliadnutiu tohto videa.
BEZ MYKORHÍZNYCH HÚB UŽ TAKMER ŽIADNA VÝSADBA V ZÁHRADE!
- Od uvedenia mykorhíznych húb u nás ubehlo už najmenej desať rokov, - hovorí profesor Ivan Hričovský redakcii blogu Zelený ježko. - No najmä v poslednom roku som dostal stovky otázok na môj facebookový profil, na prednáškach na Univerzite tretieho veku, pri praktických ukážkach po celom Slovensku i na výstavách týkajúcich sa tohto dôležitého výsadbového doplnku. Dokonca v nemecky hovoriacich krajinách už dnes nezačínajú výsadbu žiadnej záhrady bez mykorhíznych húb. Tento trend sa postupne udomácňuje aj u nás a v Českej republike. Preto som požiadal redakciu Zelený ježko, aby komplexne predstavila jednotlivé druhy mykorhíznych húb formou videonahrávok. Postupne ich sem budú dopĺňať, aby ste si našli zdôvodnenie ich využitia pri výsadbe kvetov, trávnika, ovocných i okrasných drevín, ale najmä zeleniny a viniča.
AKO POSTUPUJEME, KEĎ UŽ MÁME RASTLINU VYSADENÚ?
Môžeme mykorízne huby na podporu rastu a chutnosti dopestovaných plodov pridávať aj vtedy, ak sú rastliny už vysadené? Pozrite si, ako na to.
KDE SI MÔŽEM OBJEDNAŤ MYKORHÍZNE HUBY?
Všetky druhy mykorhíznych húb si môžete objednať tu prostredníctvom eShopu Zelený ježko.
.
.
Pre posilnenie rastu väčšiny ovocných stromkov je vhodný Symbivit (vpravo).