Figy sú čoraz viac vyhľadávaným a sadeným ovocím v našich končinách. Stretneme sa s nimi nielen v záhradách, ale často i na sídliskách. V mojej knihe Osvedčené rady do záhrady sme umiestnili otázku od Branislava Tomagu z Martina, ktorý sa ma opýtal prostredníctvom tejto stránky: Ako vysádzať, tvarovať a rezať figovníky, majú škodcov?
VYSÁDZAŤ NA SLNEČNÉ MIESTA A V ZÁVETRÍ
Figovníky odporúčam vysádzať do voľnej pôdy v záhrade alebo aj na sídlisku až ako dvojročné či trojročné rastliny. Dôvod je veľmi jednoduchý, mladšie drevo by nám mohlo pri veľmi nízkych teplotách úplne vymrznúť. Dvojročné a staršie kríky sú odolné až do -15 °C a vydržia úplne bez poškodenia. Avšak aj napriek tomu odporúčam figovník ochrániť pred mrazivými dňami a nocami jednoduchým obalením kmeňa do papiera a pôdu okolo koreňov slamou. Umiestniť by sme tieto rastliny mali na slnečné miesto, ktoré je dobre chránené pred silnými vetrami. Mnoho slnka figovníku neublíži, odolný je aj voči slnečnému úpalu. Potrebuje dostatok vlahy.
.
KVAPALNÉ HNOJIVO NA JAHODY ♦ KLIKNITE NA OBRÁZOK
.
____________________________________________________________________________________________________
Príbeh tehotnej: Vynosila dieťa aj so zlomenou chrbticou!
Žiaľ, dopravné nehody sa nevyhýbajú ani tehotným. Následky bývajú dlhodobé, ak nie tragické. Gemma Holmes havarovala na svojom mopede tak nešťastne, že lekári jej predpovedali krátku budúcnosť. Samozrejme, robili všetko pre to, aby ju vyliečili. Uviedli ju do stavu kómy, aby sa jej lepšie hojili početné zranenia, najmä zlomená chrbtica. Počas vyšetrení zistili, že táto žena je tehotná – na začiatku tehotenstva. Lekári jednoznačne navrhovali potrat, pretože do pôrodu by nemohli Gemmu operovať, čo by mohlo spôsobiť problém.
____________________________________________________________________________________________________
FIGY CHUTIA NIELEN ĽUĎOM
Figovník znáša rez veľmi dobre, udržiavame ním tvar a výšku. Pravidelný rez pomáha aj tomu, aby rastlina prinášala bohatú úrodu. Už v prvom roku ešte v predjarnom období skracujeme hlavné výhonky na päť až šesť púčikov. Odrodené konáre po zbere úrody odstránime. Rastlina v podstate nemá škodcov a netrpí žiadnymi chorobami. Na jej plodoch si však radi pochutí aj hmyz a vtáky.
BEZ MYKORHÍZY UŽ "ANI NA KROK"!
Nezabudnite pri výsadbe pridať ku koreňom aj mykorhízne huby Symbivit. Prečo bez mykorhízy už nemáte vo svojej záhradke a ani do kvetináčov a črepníkov nič vysádzať: Prečo používať mykorhízu? Prečo sú rastliny oveľa silnejšie, krajšie a majú viac plodov? Čo môžeme očakávať po aplikovaní mykorhíznych prípravkov? Čo prináša spojenie mykorhíznych húb a rastlín? Viac si prečítajte tu: Chcete mať lepšie úrody v záhrade?
Stačí si ich objednať na tejto adrese v eShope Zelený ježko. Ak máte akékoľvek otázky,
volajte na číslo 0904 345 345 (medzi 9.00 až 17.00 h), odborníci Vám na ne odpovedia.
Najpredávanejšie mykorhízne huby
(kliknite na titulok a nájdete kompletnú ponuku)